Sport

ZMAJ ZABLISTAO U ENGLESKOJ: Prvijenac Ahmedhodžića u Premier ligi

Anel Ahmedhodžić (24) postigao je prvi gol u engleskom Premiershipu.

Njegov Sheffield United je u ludoj utakmici u okviru 19. kola izgubio na svom terenu od Lutona sa 2:3, a Anel je bio strijelac jednog gola.

Doughty je u 17. minuti doveo Luton u prednost, da bi McBurnie u 61. minuti poravnao na 1:1.

Igrala se 68. minuta kada je Anel, koji je igrao svih 90 minuta sa kapitenskom trakom, postigao gol za preokret i vodstvo Sheffield Uniteda.

Ipak, do kraja utakmice igrači Sheffielda su postigli dva autogola i Luton je na kraju slavio.

Robinson je u 77. minuti zatresao svoju mrežu za 2:2, a konačnih 2:3 postavlja Slimane autogolom u 81. minuti.

Momčad Sheffield Uniteda je zadnja na tabeli sa devet bodova, dok je Luton na 18. poziciji sa 15 bodova.

U narednom kolu Sheffield United gostuje aktuelnom šampionu Man. Cityju, a Luton će igrati sa Chelsea.