Sport

MAJSTORIJE ZMAJA ZA VELIKO IZNENAĐENJE: Reprezentativac BiH briljirao u Bundesligi

Bayer Leverkusen je u okviru šestog kola njemačke Bundeslige bio apsolutni favorit protiv Kiela, ali utakmica je okončana rezultatom 2:2.

h

Naš Armin Gigović (22) je igrao do 71. minute za Kiel i bio je drugi najbolje ocijenjeni igrač svoje ekipe.

Od Sofascore je dobio ocjenu 7.3. Imao je 90% tačnih dodavanja (18 od 20), sedam dobijenih duela, dva uspješna driblinga i izborio je penal za svoj tim.

Armin je majstorski prevario dva fudbalera Bayera, a onda je Frimpong faulirao u kaznenom prostoru.

Sjajan prodor i izboren penal Gigovića protiv aktuelnog šampiona Njemačke pogledajte OVDJE.

Armin je danas bio odličan i u defanzivnim zadacima. Tri puta je otklonio opasnost ispred svog gola, oduzeo tri lopte te dva puta presjekao napade domaćeg tima.

Bio je ovo peti nastup bh. veznjaka ove sezone u Bundesligi. Zabio je jedan gol i to protiv Bayerna.

Inače, golove za Bayer u današnjem dvoboju zabili su Boniface u četvrtoj i Hofmann u osmoj minuti.

Strijelci za Kiel bili su Geschwil u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i Arp iz penala u 69. minuti.

Momčad Bayera je peta na tabeli sa 11 bodova, dok je Kiel pretposljednji sa dva boda.

Bayer u narednom kolu gostuje Eintrachtu, a Kiel će dočekati Union Berlin.