Mandić je poručio mandataru za sastav nove vlade i lideru Pokreta "Evropa sad" Milojku Spajiću da bude svjestan da će mu stranci upravljati vladom ako dozvoli da mu je oni i izaberu.
Lider Nove srpske demokratije (NSD) Andrija Mandić je naveo da se Bošnjaci više pitaju u Crnoj Gori nego Srbi, da Albanci imaju više prava od većine srpskog naroda, te da Hrvati ultimativno traže da se Srbima ne dozvoli bilo kakvo učešće u vlasti.
Mandić je poručio mandataru za sastav nove vlade i lideru Pokreta "Evropa sad" Milojku Spajiću da bude svjestan da će mu stranci upravljati vladom ako dozvoli da mu je oni i izaberu.
Istakao je da s nestrpljenjem čeka obraćanje predsjednika Jakova Milatovića nakon povratka iz SAD i dodaje da će od njegovog stava umnogome biti jasno da li su vlasti Crne Gore spremne da prihvate tuđe kao svoje, a svoje gledaju kao tuđe.
“Toliko pritiska i toliko “svetog” rata protiv koalicije Za budućnost Crne Gore koja je proevropska, nije antizapadna i koja je prihvatila principe mandatara - nije zabilježeno nigdje u modernoj Evropi”, napisao je Mandić na društvenoj mreži Iks.
On je naveo da se Bošnjaci više pitaju u Crnoj Gori nego Srbi, da Albanci imaju više prava od većine srpskog naroda, te da Hrvati ultimativno traže da se Srbima ne dozvoli bilo kakvo učešće u vlasti.
“Zabraniti ćirilici da bude u vladi, srpskom jeziku da bude dio vlasti je ono protiv čega se Zapad bori. Da mi tražimo nešto drugo što nije demokratija i nije volja naroda, što nije ravnopravnost Srba, Crnogoraca, Bošnjaka, Albanaca, pa da ima nekog objašnjenja za ovu hajku koja se vodi protiv autentičnih političkih predstavnika srpskog naroda. Zašto ti sa strane traže, a mandatar bespogovorno prihvata, da se Bošnjaci više pitaju u Crnoj Gori nego Srbi, da Albanci imaju više prava od većine srpskog naroda, a da Hrvati ultimativno traže da se Srbima ne dozvoli bilo kakvo učešće u vlasti”, istakao je lider NSD.
Mandić je pomenuo i predstojeći popis stanovništva i zahtjev predsjednika Opštine Tuzi Nika Đeljošaja da se isti odloži.
“Organiziranje popisa su već dva puta odložile prethodne dvije Vlade Crne Gore i krajnje je vrijeme da se ta zakonska obaveza završi. Od velike pobjede nekadašnje opozicije na izborima 2020. godine pa do danas, paralelno se vode dva procesa kojima se urušava Crna Gora. Prvi da se legitimnim političkim predstavnicima srpskog naroda, pobjednicima izbora, ne dozvoljava ulazak u Vladu, a drugi je da se odlaže u nedogled organiziranje klasičnog popisa. Argumentacija za ta oba procesa je gola sila i brutalno nepoštovanje Ustava i zakona ove zemlje, kao i isključivanje svih demokratskih standarda i procedura koji važe u svim drugim demokratskim zemljama”, napisao je Mandić.
Prema njegovom mišljenju, svaki pokušaj odlaganja popisa bi proizveo nesagledive posljedice ne samo za tu materiju, koja je jasno propisana međunarodnim standardima koje je Monstat u potpunosti ispoštovao, nego i za ukupne političke prilike u Crnoj Gori.
“Pošto je održavanje popisa zakazano za početak novembra i gotovo sve pripremljeno za njegovu organizaciju, svaki pokušaj odlaganja bi proizveo nesagledive posljedice ne samo za tu materiju, koja je jasno propisana međunarodnim standardima koje je Monstat u potpunosti ispoštovao, nego i za ukupne političke prilike u Crnoj Gori”, poručio je Mandić.