Sport

VELEMAJSTOR, EDIN: Džeko majstorski pogodio u Ligi prvaka, Fener ide dalje

Turski Fenerbahce plasirao se u treće pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što je u dvomeču drugog pretkola bio bolji od Lugana ukupnim rezultatom 6:4, a najzaslužniji za prolaz tima iz Istabnula je naš Edin Džeko (38).

Džeko je u prvom susretu odigranom u Švicarskoj zabio tri gola u trijumfu Fenera od 4:3, a večeras je u revanšu u Istanbulu bio strijelac jednog gola u pobjedi rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u sedmoj minuti, a strijelac je bio Belhadj.

Ipak, Džeko je u 59. minuti zabio sjajan gol glavom za 1:1.

Edin je u 90. minuti imao veliku šansu za drugi gol, međutim njegov udarac je odbranio golman Lugana.

Tri minute kasnije Džeko je centrirao, Tadić glavom vratio loptu u peterac, a Szymanski pogodio za konačnih 2:1.

Džeko je večeras odigrao cijeli susret za pobjednički tim.

Drugi bh. reprezentativac Rade Krunić (30) igrao je do 46. minute za momčad Fenerbahcea.

Fenerbahce će u trećem pretkolu igrati protiv francuskog Lillea.

Momčad Lugana europski put nastavlja u trećem pretkolu kvalif. za Europa Ligu te će igrati protiv poraženog iz dvoboja Dynamo Kiev – Partizan.