Sport

TRILER U MOSTARU: Zrinjski nakon penala prošao u drugo pretkolo Lige prvaka

Aktuelni šampion BiH mostarski Zrinjski se nakon velike drame i penala plasirao u drugo pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

Zrinjski je u prvom duelu u Armeniji slavio sa 1:0, ali je večeras u revanšu izgubio u Mostaru 1:2 i duel je otišao u produžetke te kasnije penale.

Bilbija je u 27. minuti večerašnje utakmice doveo Zrinjski u prednost.

Gosti su poravnali u 74. minuti preko Grigoryana.

I kada su svi očekivali kraj i prolaz Zrinjskog, glavi sudija je dosudio penal za Urartu u 91. minuti.

Siguran sa bijele tačke bio je Grigoryan i odveo meč u produžetke.

U četvrtoj minuti prvog produžetka dosuđen je penal za Zrinjski, a Kiš je pogodio za 2:2.

Međutim, ponovo je sudijska nadoknada bila kobna za popularne Plemiće. Igrala se treća minuta sudijske nadoknade prvog produžetka kada je Maksimenko postigao treći gol za Urartu.

U drugom produžetku nije bilo golova, pa je uslijedilo izvođenje penala u kojima je bila uspješnija momčad Zrinjskog sa 4:3 i prošla dalje.

Ekipa Zrinjskog će u drugom pretkolu igrati protiv Slovana (Slovačka) ili Hesperangea (Luksemburga).