Društvo

BRUKA I SRAMOTA: Snimka brutalne tuče u Trebinju mogla bi trenera Zrinjskog stajati karijere

Utakmica na Policama između trebinjskog Leotara i mostarskog Zrinjskog završila je neriješenim rezultatom 1:1, no nakon utakmice uslijedilo je sramotno treće poluvrijeme.

Na snimku koji se pojavio na društvenim mrežama jasno se vidi kako trener Zrinjskog Sergej Jakirović fizički nasrće na kapitena Leotara Đoku Milovića dok se u pozadini čuju glasovi, vjerovatno igrača Zrinjskog: "Ne šefe, nemoj šefe".

U istom trenutku dok Jakirović nasrće na Milovića sa leđa skače jedan od članova stručnog štaba Zrinjskog, Marin Ivančić, i nogom udara kapitena Leotara. Par minuta kasnije i njega neko iz mase udara i tu se završava jedan od snimaka koji su ugledali svjetlo dana.

Fudbalski savez Bosne i Hercegovine će morati provesti istragu i postupiti onako kako im Disciplinski pravilnik nalaže.

Ukoliko istraga bude sprovedena bez pritisaka sa strane i odluke Disciplinske komisije budu donesena na osnovu onog šta piše u samom Pravilniku, Jakirović i Ivančić neće više raditi u bh. fudbalu.