Sport

SLAVLJE U BANJALUCI: Borac spretno i sretno do pobjede nad prvakom Albanije

Ekipa Borca je večeras u Banjoj Luci u prvom susretu prvog pretkola kvalif. za Ligu prvaka pobijedila albansku Egnatiju rezultatom 1:0.

Borac je u prvom poluvremenu imao dvije šanse preko Vranješa, ali iskusni ofanzivac tima iz Banje Luke nije bio precizan.

Gosti su u prvih 45 minuta imali samo jednu priliku kada je udarac Ndrece otišao pored gola.

Egnatia je od 60. minute ostala sa igračem manje jer je Zejnullai zaradio crveni karton.

Osam minuta kasnije uslijedio je prekid nakon što su gosti iz Albanije tražili da se isprazni tribina sa navijačima Borca jer se sa tribina stadiona u Banjoj Luci čulo skandiranje “Kosovo je srce Srbije”.

Prekid je trajao više od 10 minuta, ali je utakmica nastavljena.

Borac je do trijumfa stigao golom Hrelje u 96. minuti.

Gosti su u 111. minuti dobili još jedan crveni karton, a igru je morao napustiti Ndreca.

Za Borac su igrali: Šiškovski, Kvržić, Meijers, Carolina, Herrera, Grahovac, Vranješ, Karaklajić, Vuković, Kulašin i Lukić.

Priliku sa klupe su dobili Savić, Hrelja, Pihler, Marčetić i Čavić.

Revanš utakmica igra se 17. jula u Albaniji.

Pobjednik duela Borac – Egnatia će u drugom pretkolu igrati protiv grčkog PAOK-a.

Poražena momčad će takmičenje nastaviti u drugom pretkolu kvalif. za Konf. ligu i igrat će protiv poraženog iz dvoboja Vikingur (Island) – Shamrock (Republika Irska).