Sport

SAVEZ NAPOLJE; SAVO ODLAZI: Novi poraz Zmajeva, razočarenje i u Srbiji

BiH i Slovačka u Zenici su igrali utakmicu 10. kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024.

Slovačka je pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultaton 2:1, a sva tri gola postigli su Slovaci.

Bh. tim je nakon deset odigranih kola peti na tabeli sa devet bodova i već ranije je ostao bez šansi za direktan plasman na EURO.

Poraz Zmajeva razočarao je navijače i u Srbiji, koji su priželjkivali pobjedu ili neriješen rezultat u Zenici kako bi Srbija ostala u trećoj jakosnoj skupini na Euru, no pobjedom u Zenici Slovaci su preskočili Srbiju koja je pala u četvrtu jakosnu skupinu.

Treba napomenuti i kako su malobrojni navijači na Biliom Polju tokom cijele utakmice skandirali "Savez napolje, Savo odlazi"!

U prvih 45 minuta večerašnjeg dvoboja nije bilo mnogo uzbuđenja.

Naša selekcija je povela u 49. minuti. Hamulić je odlično istrčao kontru, uposlio Hajradinovića koji je ubacio, a Hrošovsky zatresao svoju mrežu.

Ipak, tri minute kasnije Boženik je matirao Pirića za 1:1.

BiH je od 63. minute igrala sa igračem manje nakon što je Gojković morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Osam minuta kasnije Šatka postiže drugi gol za goste iz Slovačke i postavlja konačnih 1:2.