Sport

ITALIJA SE KLANJA DIJAMANTU: Edin Džeko ispisao povijest

Sinoć su odigrane utakmice 33. kola talijanske Serie A, a sjajan nastup imao je Edin Džeko.

Inter je kao gost savladao Veronu sa ubjedljivih 6:0, a dva gola djelo su Edina Džeke.

Prvi gol na meču djelo je defanzivca Verone Gaicha koji je svoju mrežu zatresao u 31. minuti.

Na 2:0 je sjajnim golom povisio Calhanoglu u 36. minuti.

Odmah u narednoj minuti bilo je 0:3. Džeko je prekinuo golgeterski post i pogodio na asistenciju Martineza.

Martinez je bio strijelac sa 4:0 u 55. minuti, a peti gol za Inter postiže Džeko u 61. minuti.

Konačnih 0:6 postavlja Martinez u posljednjoj minuti susreta.

Milan Đurić je u za Veronu ušao u 70. minuti.

Za Džeku je ovo bio 400. gol u karijeri čime je ispisao povijest.

Četiri gola postigao je u dresu Željezničara, u Teplicama 17, zatim Usti osam pogodaka. Za Wolfsburg je bio strijelac 85 puta, za City 72, a za Romu 119 pogodaka. U desu Intera je postigao 30 golova, a u reprezentaciji BiH 64 gola.