Sport

HOĆE LI BITI PRILIKE?: Vico ne brine zbog poraza u Italiji

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Italije rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Empoliju.

Bh. nogometaši odigrali su veoma dobro prvo poluvrijeme u kojem su preko Jusufa Gazibegovića iz slobodnog udarca u 18. minuti i Harisa Hajradinovića u 21. zaprijetili Gianluigiju Donarummi.

Ipak, domaćin je došao u vodstvo u 38. minuti kada je pogodio Davide Frattesi, nakon dodavanja Federica Chiese.

U nastavku još dvije sjajne prilike za Italiju, ali ih nije realizovao Gianluca Scamacca čije je udarce u oba navrata odlično zaustavio Kenan Pirić.

Najbolju šansu za izjednačenje BiH je imala u sudijskoj nadoknadi kada je Anel Ahmedhodžić, nakon greške Federica Dimarca, istrčao sam pred italijanskog golmana, ali ga nije uspio savladati - Donarumma je odlično intervenirao.

Nakon meča svoj komentar dao je i prvi čovjek NS BiH Vico Zeljković.

Zeljković je iz lože stadiona u Italiji ispratio drugi poraz reprezentacije pod palicom Sergeja Barbareza.

"Uprkos minimalnom porazu, ova utakmica je pokazala da se možemo nositi sa najboljim evropskim selekcijama.

Da je bilo malo sreće u završnici, mogli smo doći do boljeg rezultata, ali biće prilike da nam se to vrati kada bude najpotrebnije", napisao je Zeljković.

Pitanje je misli li Vico stvarno ili ima prikrivene namjere i jedva čeka da ugleda Barbarezu leđa¨?

Podsjetimo, bh. selekcija je prije par dana poražena od Engleske 3:0.

Sada nam slijedi pauza i to sve do početka septembra kada se igraju susreti Lige nacije.

U centru pažnje biće Evropsko prvenstvo, no tamo neće biti naše reprezentacije.

Prvi rival u Ligi nacija bit će nam Nizozemska, a zatim Mađarska, te Njemačka.