Sport

EDINE, MAJSTORE: Novi gol Džeke, i to kakav

Edin Džeko (37) nastavio je sa fenomenalnim igrama u Turskoj i zabio sedmi gol za Fenerbahce.

Fener je danas u utakmici sedmog kola turske Superlige razbio Rizespor rezultatom 5:0.

Bila je ovo 14. uzastopna pobjeda tima iz Istanbula u svim takmičenjima.

Domaći su poveli već u trećoj minuti, a strijelac je bio Szymanski.

Džeko je u 39. minuti zatresao mrežu gostiju, ali glavni sudija je poništio gol jer je na samom početku akcije Edinov saigrač napravio prekršaj.

Nekoliko minuta kasnije sjajnu šansu za goste imao je Dal Varešanović (22), međutim udarac bh. reprezentativca zaustavio je Livaković.

Varešanović je igru napustio početkom drugog poluvremena, a Kahveci u 47. minuti zabija drugi gol za Fener.

Edin Džeko je u 67. minuti postigao fantastičan gol za domaće i praktično riješio pitanje pobjednika.

Bio je to peti gol Edina u ligi, a dva je zabio u Konf. ligi. Kapiten Fenera je dodao i šest asistencija ove sezone.

Tadić je u 75. minuti povisio prednost Fenera na 4:0, a dvije minute kasnije Džeko je napustio teren.

Konačnih 5:0 postavlja King u 92. minuti utakmice.

Fenerbahce je lider u Turskoj sa 21 bodom, dok je Rize na sedmom mjestu sa 11 bodova.