U Odžaku završetak izbornog procesa sve dramatičnije obilježavaju ozbiljne sumnje u regularnost izbornog procesa, osobito u vezi s indicijama o potpisima birača koji su krivotvoreni, a što onda prema projekcijama iz HDZ-a pak znači da se fiktivnim glasovima došlo do pobjednika za mjesto načelnika. Iz ove stranke smatraju da indicije, pa i dokaze koji su čak iznošeni prije početka kampanje za izbore, CIK ignorira.
Za HDZ posebno je to značajno zbog minimalne razlike u glasovima između vodećeg Anesa Osmanovića, kandidata bošnjačke stranke SDA, koji je izabran za načelnika općine, dok je njegov protukandidat Ilija Ivić iz HDZ-a BiH izgubio za samo 65 glasova.
Ova tijesna razlika dodatno je pojačala sumnje u ispravnost izbornih rezultata, s posebnim naglaskom na biračka mjesta u većinski srpskim naseljima. Tako ispada da je bošnjački kandidat iz SDA pobijedio na izborima uz potporu Dodikova SNSD-a, a hrvatski pak izgubio. Ovaj slučaj upućuje na posve suprotno mišljenje koje je zgrađeno u bošnjačko-patriotskoj javnosti da su se Hrvati i Srbi, odnosno HDZ BiH i SNSD, urotili protiv Bošnjaka. U slučaju Odžaka vrijedi obrnuto, što pokazuje kako interesi u politici diktiraju “savezništva”.
HDZ BiH je u nekoliko navrata zatražio ponovno brojenje glasova, osobito na biračkom mjestu u Novom Gradu, gdje su uočene nepravilnosti. Iz stranke ističu da su njihove prigovore ignorirali u Središnjem izbornom povjerenstvu BiH, što dodatno podiže tenzije između političkih stranaka. Posebna pozornost usmjerena je na Damira Ivetića, člana SNSD-a, koji je već prije četiri godine bio umiješan u izborne malverzacije. Tada se sumnjalo da je Ivetić, kao vijećnik, koristio krivotvorene potpise birača kako bi osigurao fiktivne glasove za svoju stranku. Valja reći kako je Ivetić bio uhićen te su pronađene na stotine dokaza, no taj proces nikada nije službeno okončan.
Naime, iako su svi politički subjekti svjesni problema, čini se da će trajni izvor sukoba ostati nepravilnosti u izbornim procesima. Očekuje se da će ovi problemi izazvati daljnje tenzije između političkih stranaka, a građani zahtijevaju pravdu i odgovornost od onih koji su im ukrali prava i identitete. Iako je Ivetić osumnjičen za krivotvorenje potpisa birača i izbornu prijevaru, njegovo dugotrajno obnašanje dužnosti vijećnika u Općinskom vijeću Odžaka dodatno podiže sumnje o sposobnosti vlasti da se nose s ovim problemima. Nakon što je uhićen u akciji Federalne uprave policije zbog sumnje na prijevaru, Ivetić je kratko bio u pritvoru, ali je ubrzo pušten. Njegov slučaj i daljnja istraga postavljaju ozbiljna pitanja o pravdi i odgovornosti unutar političkog sustava.