U obrazloženju poslaničkog pitanja upućenog Kajganiću, Vulićeva je navela da su Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske i Tužilaštvo BiH sproveli istragu o ovom zločinu i sve dokumentovali 2017. godine.
- Predmet je zaustavljen, da ne kažem zataškan, iz razloga poznatih samo Goranu Salihoviću. Vama, gospodine Kajganiću, po svemu sudeći nisu bili dovoljni dokazi Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske ili sumnjate u dokaze Vaše institucije, pa ste naredili novu istragu tužiocu Badnjaru - poručila je Vulić.
Vulić je zatražila je od v.d. predsjednika Suda BiH Minke Kreho odgovor na pitanje: "Ko je naredio sječu drveća ispred zgrade Suda i Tužilaštva BiH i to u februaru?".
Vulićeva je u obrazloženju poslaničkog pitanja upućenom Krehi navela da su službe Suda BiH na ovo pitanje koje je ranije uputila odgovorile da je "za uklanjanje stabala oko kompleksa pravosudnih institucija nadležna Služba za zajedničke poslove institucija BiH koja je tokom prošle godine tražila od nadležnog kantonalnog preduzeća 'Park' da ukloni stabla oštećena u vremenskim neprilikama".
- Iz Službe za zajedničke poslove institucija BiH dobili smo zvaničnu informaciju da nisu tražili uklanjanje drveća isred pravosudnih institucija, niti je prostor izvan kruga pravosudnih institucija nadležnost Slube za zajedničke poslove institucija BiH. Takođe, u Službi su nas informisali da su pravosudne institucije u aprilu 2023. godine tražile uklanjanje stabala u krugu institucija jer je tokom nevremena došlo do oštećenja vozila. Takođe, navode da su sklopili ugovor sa preduzećem Park o hortikulturalnom uređenju ali isključivo unutar pravosudnog kompleksa, nikako izvan njega, tačnije nikako iza ograde - pojasnila je Vulić.