Nakon što je član Predsjedništva BiH Denis Bećirović kao savjetnike angažovao penzionere stiže priča iz regije koja pokazuje da za kadrovska pojačanja u Predsjedništvu BiH ne moraju brinuti.
Nakon 34 godine penzije, Branislav Radulović u 88. godini upisao je Mašinski fakultet na Univerzitetu Crne Gore. Ideju da započne studije dala mu je unuka koja je doktorirala pravo u Beogradu. Preživljava brucoške dane i ne traži pomoć kolega koji hoće da mu izađu u susret.
Svaku ocjenu, kako je kazao Pobjedi, hoće da zasluži. Mnogo se razlikuje učenje kada je on bio mlad i sad, ali misli da generacije, sa kojima provodi vrijeme na predavanju i ispitima, obećavaju i da žele da uče. “Znanje će kad-tad da se vrednuje”, poručuje Radulović koji je završio srednju geodetsku školu davnih 50-ih godina prošlog vijeka.
“Unuka je otišla kod dekana fakulteta koji se oduševio što ću da se prijavim". Kazao je da ipak moram poštovati papirologiju, zvanično se upisati pa će me osloboditi da djelimično dolazim na predavanja. Ali mi je rekao da moram znati na ispitima”, priča Radulović.
Kaže da je njegova uža porodica bila protiv njegovog upisa jer su to veliki troškovi. “Svaki dan idem na predavanja, a daleko sam 15 kilometara od Podgorice, živim u selu Komani. Uz to, što god da se desi u saobraćaju đed je kriv”, kaže Radulović.
Kaže da ne čuje dobro, pa bi moglo biti da je pogrešno shvatio kako u kabinetu člana Predsjedništva BiH još ima mjesta. Iako su mnogi očekivali kako će se Bećirović okružiti mladim i sposobnim kadrovima koji su budućnost ove zemlje, to se ipak nije dogodilo.Ljudski.ba je već donio priču o nepoznatim detaljima iz njihovih karijera pod naslovom BEĆIROVIĆEVI „MLADI LAVOVI“: Jedan savjetnik doktorirao u Travniku u 81. godini, drugi sudionik afere (ljudski.ba)
Nerkez Arifhodžić, iako danas ima 81. godinu, tek ove godine je doktorirao i to na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku gdje je uspješno odbranio doktorski rad pod naslovom „Diplomatija Bosne i Hercegovine u periodu od sticanja nezavisnosti (1992.) do Dejtona (1995.), sa posebnim osvrtom na mirovni proces i diplomatske odnose sa Organizacijom islamske konferencije i Savjetom Evrope“.
U Bećirovićevom kabinetu će, pored penzioniranog diplomate Nerkeza Arifhodžića, sjediti još jedan veteran bosanskohercegovačke političke scene. Riječ je o Šahbazu Džihanoviću.
Ovaj 73-godišnji političar, pravnik. prije rata je radio kao pravnik u Republičkom Izvršnom Vijeću BiH, gdje je nastavio raditi i nakon demokratskih izbora 1990. Tokom rata bio je konzul Bosne i Hercegovine u Munchenu.