Sport

TUZLA DOČEKUJE ZMAJEVE: Dobro zapamtite ova imena, BiH ima šampione

U18 rukometna reprezentacije Bosne i Hercegovine osvojila je Europsko prvenstvo divizije B u Slovačkoj. BiH je u finalu savladala Latviju sa 38:26.

U redovima naše reprezentacije najefikasniji bio je Alen Hadžimuhamedović sa 12 golova. Kristian Katić i Elmas Avdić dodali su po pet.

Mladi Zmajevi su u grupnoj fazi bili bolji od Estonije, Litvanije i Turske. U polufinalu su eliminisali Nizozemsku.

Plasmanom u finale direktno su izborili učešće na Europskom prvenstvu 2026. godine.

Mihajlo Vujadinović je odabran za najbolje golmana turnira, dok je Alen Hadžimuhamedović najbolji bek turnira.

Laskava MVP titula za najkorisnijeg igrača pripala je Alemu Hadžiću.

Mladi rukometaši se danas vraćaju u BiH, a u poslijepodnevnim satima bit će organizovan doček u Tuzli.

“Prema planu putovanja naša selekcija danas u Tuzlu stiže oko 14 sati, a doček je organizovan kod Plavog mosta!”, stoji u objavi Rukometnog saveza BiH.