Sport

SLAVLJE U BEOGRADU: Lana osvojila novu evropsku medalju!

Posljednji dan Evropskog prvenstva u plivanju koje se održava u Beogradu veoma je zanimljivo za Bosnu i Hercegovinu jer ćemo imati dvije plivačice u dva finala.

Prva je u finalnu utrku startala naša najbolja plivačica Lana Pudar koja je nastupila u finalu utrke na 200 metara delfin.

Za Lanu je ovo primarna disciplina, a naša najbolja sprotisktinja je finalnu utrku završila na drugom mjestu i osvojila srebrenu medalju u vremenu 2:08.15.

Zlato je osvojila Helena Rosendhal Bach iz Danske s vremenom 2:07.88, a bronzu je osvojila Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske s vremenom 2:08.22.

Još jedan odličan rezultat za našu plivačicu kojoj je Beograd došao i kao dio priprema za glavni događaj sezone, a to su Olimpijske igre u Parizu.

Lana je u Beogradu nastupila i u disciplini 100 metara delfin gdje je zauzela osmo mjesto u finalu.