Sport

BRAVO BiH: Mladi karatisti u oštroj konkurenciji osvojili 40 medalja

Reprezentativci BiH u karateu osvojili su pet medalja na Balkanskom prvenstvu za mlađe kategorije koje je održano u Baru.

Zlatne medalje osvojile su Lejla Smajlović (11 godina) članica Karate kluba Željo Ipon Bratunac i Sofija Ilić, članica Hercegovca. Član KK Sinđelić iz Banjaluke Mihajlo Marjanović osvojio je srebro. On je u starosnoj konkurenciji do 13 godina zabilježio tri pobjede i poraz u finalu od predstavnika Srbije Luke Simića.

Još dvije bronze su pripale Todoru Todiću (10 godina) članu KK Modriča, te kata timu Hercegovca (10-11 godina) za koji su nastupili Luka Lojpur, Pavle Nešković i Nikola Vujović).karate ljudski

Na ovom takmičenju nastupilo je 1.426 karatista iz 11 zemalja.

Također, u periodu od 26. do 28.05.2023.godine u Baru, Crna Gora, održalo se Balkansko prvenstvo za djecu. Delegacija Karate saveza Bosne i Hercegovine brojala je na ovom prvenstvu 259 članova.U konkurenciji od 11 balkanskih zemalja i 1.345 takmičara naše selekcije ukupno su osvojile 40 medalja, od kojih 8 zlatnih, 9 srebrenih i 23 bronzane medalje.