Sport

BOSANAC NAPRAVIO ČUDO: Belgijski klub - od ponora do Europa lige

Belgijski Cercle Brugge, koji sa klupe predvodi bh. trener Miron Muslić (41), plasirao se u treće pretkolo kvalifikacija za Europa Ligu nakon što je u dvomeču eliminirao škotski Kilmarnock.

Cercle Brugge prvi put nastupa u Europi, a u dvoboju protiv škotskog tima je bio uspješniji ukupnim rezultatom 2:1 te stigao do povijesnog uspjeha.

Prva utakmica u Škotskoj završena je 1:1, da bi Cercle Brugge u revanšu slavio sa 1:0.

Pobjedonosni gol postigao je Somers u 21. minuti.

Cercle Brugge je u nastavku mogao postići još jedan gol, ali Denkey nije iskoristio penal u 52. minuti.

Izabranici Mirona Muslića će u trećoj rundi igrati protiv norveškog Moldea.

Prva utakmica igra se 8. augusta u Norveškoj, a revanš je sedam dana kasnije u Belgiji.

Inače, Muslić je preuzeo Cercle Brugge u septembru 2022. godine kada je ovaj tim bio u borbi za opstanak. Brzo je stabilizirao ekipu, a protekle sezone je ostvario povjesni uspjeh plasmanom u kvalifikacije za Europa Ligu.