Nije tajna da je predsjednik SNSD-a bogat. Nije tajna ni da mu je veliki dio bogatstva donijelo bavljenje politikom. Ipak, javnost je šokirala njegova nekadašnja bliska saradnica, a danas ekonomska i političlkaanalitičarka Svjetlana Cenić tvrdnjom da su stranci njegovu imobinu procijenili na 3,5 milijardi maraka.
GTo je bio povod da reaguje Milanko Mihajilica, poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske koji smatra da se trebaju aktivirati nadležne institucije i ispitati ove navode.
To je prosječnom čovjeku nezamisliva količina novca, nekretnina ili šta već eventualno posjeduje i ukoliko postoji osnov sumnje da je bar dio ovoga tačno, to bi morale ispitati domaće institucije. Međutim, ukoliko bi se radilo kako treba, sigurno bi dovelo i do međunarodne istrage, budući da je već dio imovine Milorada Dodika koji se nalazi van naših granica predmet istraga, istakao je on.
I bez ovih šokantnih navoda, kaže Mihajilica, golim okom je vidljivo da je upravo Dodik jedan od onih koji, sa sebi bliskim ljudima, prednjači u visini imovine koja nije mogla biti stečena primanjima koja ostvaruje.
Šokantni navodi da više država imovinu predsjednika SNSD-a Milorada Dodika procjenjuje na nevjerovatnih 3,5 milijardi KM (1.790 000 000 €) još jedan su podsjetnik da je neophodno donijeti rigorozan Zakon o porijeklu imovine, kojem bi podlijegali svi visoki politički i državni funkcioneri, ministri, poslanici, direktori javnih preduzeća i drugi, a koji bi bio osnov da se ispita način sticanja i porijeklo imovine u prethodnih 20 godina.
I dok se penzionerima i mladima dijeli po 100 KM, u vrijeme ogromne inflacije plate u javnom sektoru se neznatno povećavaju, Republika Srpska se zadužuje po ko zna koji put, pojedinci plivaju u novcu i dodatno ga gomilaju, a život prosječnog čovjeka postaje sve teži. Zato borba protiv korupcije, a u prvom redu političke, mora biti prioritet svih prioriteta i od toga nećemo odustati", poručio je Mihajilica.
Ipak, praksa pokazuje da je Dodik shvatio kako treba s narodom. Borcima i penzionerima za ublažavanje krize da koliko on baci na jednu pjesmu. S narodom, još kad se neka i popije niko ne priča o bogatstvu, već Dpdikovoj spremnosti da se spusti na nivo običnog čobjeka. On ipak glasa za njega i time mu hrani nadu da ga neže kontrolisati jer je on u situaciji da kontroliše one koji bi trebali njega.