Društvo

NAKON IZBORA DRUGA PRIČA: Dok Lana ruši rekorde, ni B od bazena u Mostaru

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je jučer peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin.

Ovo je još jedna potvrda kvaliteta koji 16-godišnja Mostarka posjeduje, ali i signal onima koji su zaduženi da pruže sve uslove sportistima da to i učine.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) osvojila je peto mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Melbourneu. U finalnoj trci mlada Mostarka je dionicu od 200 metara isplivala s vremenom 2:05.23, što je bilo dovoljno za peto vrijeme.

"U međuvremenu, dok radovi na izgradnji olimpijskog bazena u Mostaru napreduju punom parom, Lana Pudar je na Svjetskom prvenstvu u Melburnu završila svoju finalnu trku u disciplini 200 metara delfin, gdje je osvojila odlično mjesto", ovako su se odmah nakon trke, ironično, oglasili iz Laninog kluba Orka, podsjećajući na neophodnost izgradnje olimpijskog bazena u gradu na Neretvi.

A od posljednje posjete gradskih i federalnih struktura, koja je upriličena 25. augusta, prošlo je 112 dana. Od bazena još ni "B".

Nakon uspješno isplivanih kvalifikacija, Lana Pudar je jučer opet bila najmlađa učesnica finalne discipline. No, ni činjenica da još stječe neophodno iskustvo, nije joj predstavljala problem da se nađe među odabranim djevojkama.

Iako su federalni premijer Fadil Novalić i gradonačelnik Mostara Mario Kordić ponosno pozirali kraj bagera najavivši radove na izgradnji bazena, kako saznaje Ljudski.ba, na lokaciji odavno više nema ni tog bagera, a kamoli naznaka za početak gradnje bazena.